Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŽENY "B" - 2. liga

 

 

10256243_10202360983924205_8848693203950481203_n.jpg

 

 

SESTAVA "B" TÝMU

 

BRANKÁŘKY: ŠEFLEROVÁMarta    
  SYRŮČKOVÁ Vladimíra    
  POLÁKOVÁ Ivana    
       
OBRÁNKYNĚ: MÍKOVÁ Jana    
  SALOŇOVÁ Šárka    
  ŠTĚPNIČKOVÁ Simona    
  RÖSSLEROVÁ Adéla    
  BEDNÁŘOVÁ Pavla "A"    
       
       
       
       
ÚTOČNICE: VALÁŠKOVÁ Alena    
  PAVLIŠOVÁ Alena "C"    
  RYBÁŘOVÁ Lucie    
  KUNDERTOVÁ Kateřina    
  CHROMÁ Adéla    
  KŘEHOTOVÁ Eva    
       
       
       
TRÉNER Mgr. KULT Libor tel:607 232 986  
       
VEDOUCÍ TÝMU: ŠEFLEROVÁ Marta    

 

 

19.4.2015

OSLABENÉ BÉČKO DRŽELO V PŘEŠTICÍCH KROK JEN DVĚ TŘETINY PRVNÍHO POLOČASU

TJ PŘEŠTICE "B" - SK CHOMUTOV NH "B" 21:7 (11:4)

Druhé jarní kolo zaválo chomutovské béčko na hřiště Přeštic, kde se uskutečnil souboj záložních týmů prvoligových družstev. Severočešky k němu odjely bez několika hráček základní sestavy, což se v konečném důsledku ukázalo jako klíčové.

Více než dvacet minut to na jasnou výhru domácích nevypadalo. Od úvodního hvizdu rozhodčího Baumruka uplynulo 19 minut, když na ukazateli skóre svítil výsledek 5:4. Jenže do poločasu už hostující hráčky gól nevstřelily, zatímco domácí tým přidal další přesné zásahy. Ve druhé půli se domácí hráčky rozstřílely a došly si pro výhru.

"Odjeli jsme k zápasu bez čtyř hráček, které nastupují stabilně. Chyběly nám všechny tři střelkyně z prvního jarního duelu. Více prostoru dostaly dorostenky. Projevila se sice jejich určitá nezkušenost, ale na druhou stranu vyloženě nezklamaly. Bohužel nám ve druhém poločase docházely síly, což se projevilo především na střelecké produktivitě. Velkou pochvalu zaslouží brankářka Šeflerová, která předvedla parádní výkon a díky ní jsme drželi přijatelný výsledek téměř celý první poločas," ohlíží se trenér Libor Kult.

Branky a sestavy:

TJ Přeštice "B": Čapková. Moravcová - Kubátová, Stehlíková, Schejbalová, Komorousová, Jabbourová 5, Kripnerová 2, Kačírková 5, A. Bradová 8, Š. Bradová, Bošková 1.

SK Chomutov NH "B": Šeflerová, Poláková - Míková, Rösslerová, Štěpničková, Bláhová - Chromá 1, Křehotová 1, Rostášová 2, Kundertová 3.

12.4.2015

BÉČKO VSTOUPILO DO JARNÍ ČÁSTI PORÁŽKOU S VEDOUCÍM ŽATCEM

SK CHOMUTOV NH "B" - TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC 11:25 (4:11)

V prvním utkání po zimní přestávce se záložní tým chomutovských národních házenkářek představil na svém hřišti, kde přivítal lídra tabulky z nedalekého Žatce. Překvapení se nekonalo a družstvo sestoupivší z nejvyšší soutěže si připsalo dva body. Chomutovské béčko tak na výhru i body stále čeká.

Přitom úvod zápasu vypadal z pohledu domácího týmu docela nadějně jako už několikrát na podzim. Žatec si sice brzy vypracoval dvoubrankové vedení, ovšem náskok až do poloviny úvodního dějství nenavyšoval. Jenže do poločasového hvizdu rozhodčího Jezbery se gólové nůžky mezi soupeři nakonec přece jen rozevřely a stejný trend pokračoval i ve druhém poločase, kdy se chomutovský útok prosadil vícekrát než v tom prvním.

"Byl to první zápas po zimní přestávce, která neproběhla úplně podle toho, jak jsme si představovali. Z toho důvodu považuji výsledek za docela přijatelný. Holky sice bojovaly, ale pořád nás sráží velké množství technických a leckdy zbytečných chyb," hodnotí úvodní zápas jara trenér Libor Kult.

Branky a sestavy:

SK Chomutov NH "B": Poláková, Pucholtová - Míková, Bláhová, Rösslerová, Štěpničková, Saloňová - Bednářová, Kundertová, Pavlišová 6, Valášková 2, Rybářová 3.

TJ Šroubárna Žatec: Černovská, Hornová - Zimová, Schneiderová, Vlčková, Karasová, Bicková - Jurkovičová 4, Potěšilová 8, Kuželová 3, Nesnídalová 9, Bendová 1.

5.10.2014

ČEKÁNÍ NA VÝHRU NEKONČÍ, BÉČKO PODRUHÉ PODLEHLO I PŘEŠTICÍM

SK CHOMUTOV NH "B" - TJ PŘEŠTICE "B" 8:21 (5:11)

První říjnový víkend se nesl ve znamení sedmého kola druhé ligy žen, v němž chomutovský B-tým hostil na hřišti v areálu Duha v Cihlářské ulici záložní tým Přeštic, který si zpět na Plzeňsko odvezl dva body za výhru.

Začátek zápasu se nesl v podobném duchu jako o týden dříve v Žatci. Skóre nenarůstalo nijak dramaticky, přesto si hostující tým udržoval několikagólové vedení. Do přestávky šel hostující tým s náskokem šesti přesných zásahů.

Ve druhé půli rozdíl mezi oběma týmy narůstal i vinou toho, že chomutovský se útok přestal prosazovat. Nakonec si Přeštice odvezly ze severu Čech výhru o třináct gólů.

Sestavy a branky:

SK CHomutov NH "B": Poláková, Syrůčková - Saloňová, Štěpničková, Míková, Bednářová. Rösslerová, Ciganová - Pavlišová 7, Rybářová, Valášková, Kundertová 1, Křehotová.

TJ Přeštice "B": Čapková - Schejbalová, Langmajerová, Stehlíková, Kubátová, Kripnerová 5, Kačírková 6, Šrámková 3, Bradová 3, Jabbourová 4.

 

28.9.2014

BÉČKO ZAČALO ODVETY VYSOKOU PORÁŽKOU V ŽATCI

TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC - SK CHOMUTOV NH "B" 30:5 (12:3)

Poslední žářijovou neděli odstartoval záložní tým chomutovských žen podzimní odvety druhé ligy na hřišti doposud neporaženého Žatce, který v předchozích pěti duelech ztratil jediný bod.

Úvod prvního poločasu nenaznačoval jednoznačné vítězství domácího celku. Zhruba v polovině tohoto hracího období svítil na ukazateli skóre stav 6:3 pro domácí. Pak však žatecký útok zpřesnil střelbu a chomutovská děvčata se přestala prosazovat. Výsledkem bylo poločasové vedení domácích v poměru 12:3.

Ve druhém poločase pokračovala střelecká převaha Žatce, který se stále více prosazoval z rychlých protiútoků, které hostující obrana nedokázala zastavovat. Chomutovský útok poprvé ve druhém poločase skóroval až v jeho předposlední minutě, což v součtu znamenalo vysokou porážku.

Sestavy a branky:

TJ Šroubárna Žatec: Černovská - Zimová, Šíbalová, L. Schneiderová, K. Kuželová, Vlčková - L. Kuželová 4, Potěšilová 4, Nesnídalová 2, Jurkovičová 4, Bilohuščinová ml. 10, Beldíková 6.

SK Chomutov NH "B": Syrůčková, Pucholtová - Bednářová, Saloňová, Rybářová 2, Štěpničková, Boučková - Sochorová, Mladenovová, Pavlišová 1, Valášková 1, Kundertová 1.

 

21.9.2014

OSLABENÉ BÉČKO NA RASPENAVU NESTAČILO

SK CHOMUTOV NH "B" - TJ JISKRA RASPENAVA 5:19 (1:10)

Pátým kolem uzavřel záložní tým chomutovských žen první polovinu podzimní sezony ve druhé lize. Na hřiště v areálu Duha přijel oblastní rival z Raspenavy, který zpět na Liberecko odvezl dva body za výhru. Chomutovské béčko tak na první body ve druhé lize stále čeká.

Samotný úvod zápasu však nevypadal úplně špatně. Mužstvo bez dvou nejlepších střelkyň z předchozího zápasu se ujalo vedení, ovšem brzy o něj přišlo a soupeř postupně navyšoval náskok až na poločasových 1:10 z pohledu domácích.

Ve druhém poločase se produktivita chomutovského útoku přece jen zlepšila, ovšem řada technických chyb v podobě špatných přihrávek, rozehrávek míče z klidu a především nepřesné a ukvapené střelby sebrala domácím ženám šanci na přijatelnější výsledek.

Sestavy a branky:

SK Chomutov NH "B": Šeflerová, Pucholtová - Saloňová, Rösslerová, Štěpničková, Ciganová, Boučková, Rybářová 2, Míková - Křehotová 1, Valášková 1, Chromá 1. Sochorová.

TJ Jiskra Raspenava: Soukupová, Ozaňáková - Novotná, Horáčková, Svobodová, Doubková, Roušarová, Dörflová, Příbová 5, Lamačová 5, Ulmanová 9.

 

14.9.2014

BÉČKO NA PRVNÍ VÝHRU STÁLE ČEKÁ, VE ČTVRTÉM KOLE PADLO S BAKOVEM

SK CHOMUTOV NH "B" - SOKOL BAKOV NAD JIZEROU 12:27 (4:14)

Druhou zářijovou neděli se B-tým chomutovských žen představil podruhé za sebou v domácím prostředí, kde hostil Bakov nad Jizerou. Zápas měl pikantní nádech pro některé hráčky soupeře, které formou hostování do vyšší soutěže vypomáhají nebo vypomáhaly chomutovskému áčku.

Tento fakt však hostující nijak nelimitoval v tom, aby šel od začátku utkání tvrdě za vítězstvím. Domácí hráčky nestíhaly zastavovat rychlé protiútoky soupeřek, a tak poločasový rozdíl o deset gólů dával tušit, že o vítězi je v podstatě rozhodnuto. Ve druhé půli se přece jen zlepšila střelecká produktivita útoku, ale ani to nezabránilo čtvrté porážce béčka ve druholigové skupině A.

„Těžko, opravdu těžko hledám vhodná slova, jak zhodnotit utkání. Přístup drtivé většiny hráček mě zklamal. Najdou se výjimky, ale v řadě případů mám dojem, že hráčky jdou na hřiště s pocitem, že nemusí bojovat. To mi vadí opravdu hodně, stejně jako některé situace na střídačce. Když k tomu přidáme řadu nesmyslných technických chyb, těžko můžeme pomýšlet na vítězství. Musíme zlepšit úplně všechno, protože takhle to dál nejde,“ láteřil při hodnocení duelu trenér Libor Kult.

Sestavy a branky:

SK Chomutov NH "B": Šeflerová, Poláková - Rösslerová, Saloňová, Štěpničková, Ciganová, Rybářová, Bednářová - Valášková, Mladenovová 1, Sochorová, Kundertová 5, Pavlišová 6.

Sokol Bakov nad Jizerou: Bártová, Šulčíková - Černá, Puskaslerová, Pelikovská, Mrákotová - Cecavová 8, Vaníčková 5, Fišerová 7, Špringerová 7.

 

7.9.2014

BÉČKO VYŠLO I PODRUHÉ V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ NAPRÁZDNO

SK CHOMUTOV NH "B" - TJ PLZEŇ-ÚJEZD 11:22 (7:13)

První zářijový víkend se nesl ve znamení třetího kola druhé ligy žen. Chomutovské béčko hostilo druhého západočeského zástupce ve své skupině - tým Plzně-Újezdu.

Přestože první poločas byl relativně vyrovnaný a domácí tým v něm nenabral tak hrozivou ztrátu jako v předešlých duelech, manko bylo šestigólové. Ve druhém poločase se dostavila bolest chomutovského výběru, jíž je neproměňování ani vyložených šancí a špatná střelecká potence. To v konečném důsledku způsobilo další porážku dvouciferným rozdílem.

"Poprvé jsem viděl hráčky v akci ve druhé lize, jelikož jsem byl v úvodních dvou kolech pracovně v zahraničí. Výsledky jsem samozřejmě sledoval i tam, takže před utkáním jsem přemýšlel, jak bude jeho průběh vypadat. Ve srovnání s předchozími zápasy nebyl první poločas až tak špatný, ovšem stále děláme řadu zbytečných chyb a málo se prosazujeme v útoku. Je vidět, že musíme zabrat," pravil po utkání trenér Libor Kult.

Sestavy a branky:

SK Chomutov NH "B": Šeflerová, Poláková - Rösslerová, Saloňová, Štěpničková, Ciganová, Rybářová, Míková - Valášková 1, Mladenovová 2, Sochorová, Neckářová, Pavlišová 8, Hovorková, Křehotová.

TJ Plzeň-Újezd: Monika Radová, Šroubková - Kučerová 1, Michaela Radová. Uhrová, Suchá, Ježková, Řehořová, Švábová 5, Volfová 8, Šídová, Š. Říhová 2, K. Říhová 6.

 

TJ PŘEŠTICE "B" - SK CHOMUTOV NH "B" 24:4 (10:2)

SK CHOMUTOV NH "B" - TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC 11:23 (3:12)

 

TABULKA 2. LIGY

odkaz zde

 

VÝSLEDKY A ROZPIS

výsledky podzim zde

výsledky a rozpis jaro zde

 

 

 

TABULKA OBLASTNÍHO  PŘEBORU 2013-14

 

 

Pořadí Tým Počet utk. Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1. TJ Jiskra Raspenava 12 12 0 0 246:128 24
2. Baník Most NH 12 7 0 5 165:151 14
3. SK CV NH "B" 12 3 0 9 133:197 6
4. SK NH Louka 12 2 0 10 149:217 4
               
  KNH Chomutov 8 6 0 2 144:91 12

Družstvo KNH Chomutov hraje mimo soutěž a jejich výsledky se nepočítají do konečné tabulky. 

 

 

VÝSLEDKY OBLASTNÍHO PŘEBORU 2013-14

18.5.2014

BÉČKO SE Z RASPENAVY VRÁTILO S PRÁZDNOU

JISKRA RASPENAVA - SK CHOMUTOV NH "B" 18:11 (12:6) a 17:7 (8:6)

Třetí květnový víkend znamenal pro záložní tým SK Chomutov NH výjezd do daleké Raspenavy, kde ženy absolvovaly dva zápasy.

První duel se od začátku lépe vyvíjel pro domácí hráčky, které v poločase vedly rozdílem šesti gólů a pohodlný náskok ve druhém dějství udržely. To druhé klání bylo v úvodní půli o poznání vyrovnanější, dvougólové vedení Raspenavy neznamenalo jistotu, ovšemoslabený hostující tým ve druhém poločase nedokázal držet krok a odvezl si porážku o deset přesných zásahů.

Sestavy a branky:

1. zápas:

Jiskra Raspenava: Soukupová - Novotná, Horáčková, Svobodová, Doubková, Příbová 4, Dörflerová 5, Čechová 5, Lamačová 4.

SK Chomutov NH "B": Šeflerová - Rösslerová, Saloňová, Míková, Bednářová, Linzová, Kaiserová, Pavlišová 5, Rybářová 6.

2. zápas:

Jiskra Raspenava: Soukupová - Novotná, Horáčková, Svobodová, Doubková 1, Příbová 2, Dörflerová 8, Čechová 3, Lamačová 3.

SK Chomutov NH "B": Šeflerová - Rösslerová, Saloňová, Míková, Bednářová, Linzová, Kaiserová, Pavlišová 5, Rybářová 2.

 

11.5.2014

BÉČKO SE S LOUKOU RVALO, ALE TŘETÍ VÝHRU V ŘADĚ NEPŘIDALO

SK CHOMUTOV NH "B" - SK NH LOUKA 18:21 (9:11)

Oblastní přebor žen pokračoval pro chomutovské béčko domácím duelem s Loukou. Záložní tým prvoligového celku chtěl navázat na předchozí dvě výhry, které si přivezl právě z Louky a Mostu. Družstvo však v týdnu přišlo o kapitánku Alenu Valáškovou, jejíž zranění kolena se nakonec ukázalo vážnějšího rázu. Do hry se tak znovu zapojila dorostenka Adéla Chromá.

Úvod utkání patřil hostujícím hráčkám, které se díky přesnější střelbě dostaly do dvougólového vedení. Domácí tým se několik minut nemohl prosadit, ale ve druhé polovině prvního poločasu našel střeleckou pohodu a dokázal snížit náskok Louky, která v jednu chvíli vedla už o pět tref, na rozdíl dvou gólů. Stejně jako v Mostě i tentokrát se Chomutovským povedl vstup do druhé půle. Výsledkem bylo vedení 13:12. Jenže hostující tým poté skóroval šestkrát v řadě, aniž by na to domácí hráčky zareagovaly gólem. Právě tato šňůra v konečném důsledku rozhodla o vítězství Louky. Chomutovské ženy v závěru střetnutí výsledek zkorigovaly na přijatelný rozdíl tří přesných zásahů.

"Prohráli jsme, přestože holky dřely a bojovaly. I takové zápasy občas přijdou. Nás to potkalo tentokrát. Měli jsme v utkání dva střelecky hluché úseky, přesto jsme nastříleli druhý nejvyšší počet gólů v sezóně. Jenže právě ty dva výpadky rozhodly. Věřím, že se z tohoto zápasu poučíme a přivezeme body z dvojutkání v Raspenavě," konstatuje trenér Libor Kult.

Sestavy a branky:

SK Chomutov NH "B": Šeflerová, Linzová - Saloňová, Míková, Štěpničková, Bednářová, Kaiserová - Pavlišová 10, Rybářová 4, Sochorová 1, Tesařová, Marková 1, Chromá 2, Ciganová.

SK NH Louka: Temscáková - Dubová, Češková, A. Steinerová, Hovorková, M. Kristlová, Kratochvílová 5, M. Steinerová, K. Kristlová 3, Bilohuščinová 13.

 

4.5.2014

BÉČKO OTOČILO TÉMĚŘ ZTRACENÝ ZÁPAS A SLAVÍ DRUHOU VÝHRU V ŘADĚ

BANÍK MOST NH - SK CHOMUTOV NH "B" 11:12 (7:2)

První květnovou neděli zajíždělo béčko žen SK Chomutov NH do Mostu, kde se odehrála nesmlouvavá bitva o každý centimetr hřiště a každý míč. Vzhledem k absenci jedné útočnice vypomohla ofenzivě dorostenka Adéla Chromá, která v záložním týmu debutovala.

Úvod zápasu nabídl vyrovnanou házenou. Celkem poklidný průběh vstup do utkání narušilo jen poranění chomutovské kapitánky Valáškové, která musela z duelu odstoupit vinou zranění kolena. Následné vyšetření naštěstí neukázalo vážnější problém, tudíž je reálné, že kapitánka týmu by měla být na další zápas k dispozici. Nepříjemný moment jako by hostující hráčky poznamenal. Výsledkem bylo pětigólové vedení Mostu v poločase.

V ten okamžik se nejspíš každý domníval, že o vítězi je rozhodnuto, zvlášť když domácí hráčky zvýšily hned v úvodu druhé půle na 8:2 ze svého pohledu. Jenže pak se začaly na hřišti dít věci, které možná ještě teď mostecké házenkářky samy nechápou. Neuvěřitelná bojovnost a střelecké probuzení Chomutovských znamenaly vyrovnání na 8:8. Domácí tým si však znovu vzal vedení zpět a odskočil na 11:9. Závěr ovšem znovu patřil hostům. Svěřenkyně trenéra Kulta třemi přesnými zásahy v řadě skóre otočily a poprvé v utkání se ujaly vedení, jež ve vypjatém a nervózním závěru udržely.

"Po minulém venkovním zápase jsem holky chválil a prohlásil jsem, že jsem na ně pyšný. Přiznám se, že po takovém obratu absolutně nemám slov. Mohu říct jediné: Neskutečně smekám před každou z hráček, která s námi do Mostu jela. Holky se po zranění naší kapitánky oklepaly, semkly a neskutečně dřely jedna za druhou. Z lavičky to vypadalo, že si ani jedna nepřipouští, že bychom mohli prohrát. Chyby jsme samozřejmě stále dělali, ale holkám musím opravdu od srdce poděkovat za výkon a nesmírně cenné vítězství. Za sebe se domnívám, že základ této výhře položila už o den dříve naše kapitánka "proslovem" k celému týmu na našich facebookových stránkách," ohlíží se na druhou výhrou v řadě trenér Libor Kult

Sestavy a branky:

BANÍK MOST NH: Trebulová - Kortánová, Rejnková 6, Köhlerová 3, Tykalová, Lisová, Bímová, Nebesářová, Gálová 1, Filová, Ašenbrýlová 1.

SK CHOMUTOV NH "B": Šeflerová - Rösslerová, Saloňová, Míková, Štěpničková, Bednářová, Kaiserová, Linzová - Rybářová, Chromá 2, Valášková, Sochorová, Pavlišová 9, Tesařová 1.

19.4.2014

ŽENSKÉ BÉČKO VEZE PŘESVĚDČIVOU VÝHRU Z LOUKY

SK NH LOUKA - SK CHOMUTOV NH "B" 14:20 (5:10)

Ke druhému jarnímu utkání zajížděly ženy SK Chomutov NH "B" na velikonoční sobotu na hřiště Louky u Litvínova, která souhlasila s posunutím nedělního termínu na sobotu. Oproti prvnímu duelu nebyla k dispozici jedna hráčka, takže zápas absolvoval téměř kompletní kádr.

První gól vstřelily domácí házenkářky, které pocit z průběžného vedení zažily za stavu 1:0 naposledy. Pak už hostující hráčky vedly anebo byl výsledek nerozhodný. To platilo zejména v prvních minutách střetnutí, kdy žádný z týmů nedokázal odskočit na více než jednogólový rozdíl. Jenže chomutovské hráčky si i nadále, i kdyžobčas se štěstím, držely poměrně vysoké procento úspěšnosti střelby a hostující obrana dokázala pacifikovat domácí útoky. Výsledkem bylo pětigólové vedení v poločase. Po vyrovaneném úvodu druhého dějství přišla klíčová pasáž, v níž hostující celek odskočil až na rozdíl osmi gólů a pohodlný náskok už si pohlídal.

"Tentokrát se mi utkání hodnotí velmi dobře, protože na holky jsem za jejich výkon pyšný. Od první do poslední daly do zápasu všechno, lavička žila s hráčkami, které byly zrovna na hřišti. Zcela jsme se soustředili na vlastní výkon a nenechali se vyvést z koncentrace vůbec ničím. Oproti jiným zápasům se nám dařila střelba, i když musím uznat, že některé góly byly šťastné. Nějaké chyby jsme samozřejmě udělali, ale jejich procento bylo oproti prvnímu jarnímu duelu o hodně nižší. Doufám, že holky tenhle výkon povzbudí do další práce. Během týdne si uvědomily, že k zápasu musí přistoupit jinak, za což jsem hrozně rád. Dá se říct, že právě tohoto poznatku si cením možná ještě o kousek víc než vítězství. Teď bude mým úkolem, abychom neusnuli na vavřínech," konstatuje trenér Libor Kult.

Sestavy a branky:

SK NH LOUKA: Zachová - Dubová, Kratochvílová 5, Temcsaková 4, Steinerová, Bilohuščinová 5, Hovorková, Kristlová, Lazurová.

SK CHOMUTOV NH "B": Šeflerová - Kaiserová, Bednářová, Saloňová, Štěpničková, Rösslerová, Míková - Valášková 3, Sochorová 3, Pavlišová 9, Ciganová, Rybářová 5, Tesařová.

13.4.2014

BÉČKO ŽEN VSTOUPILO DO JARNÍ ČÁSTI PORÁŽKOU

SK CHOMUTOV NH "B" - KNH CHOMUTOV 9:19 (4:12)

Záložní tým SK Chomutov NH zahájil jarní část sezony soubojem s celkem KNH Chomutov, který vedení oblasti přijalo do přeboru, ale zatím nastupuje mimo soutěž. Kádr druhého ženského družstva ve městě tvoří zkušené hráčky, ale svěřenkyně trenéra Kulta se v úvodu zápasu soupeře nezalekly a dlouho s ním držely krok. Postupně se přece jen začaly projevovat zkušenosti z ligových zápasů, kterých hráčky KNH odehrály v minulosti poměrně dost. Hostující soubor ve druhém poločase osmigólové vedení z úvodního dějství ještě navýšil, přestože obrana nepovolila soupeři tolik gólů.

"Dočetl jsem se, že prý naše obrana místy působila bezradně. Nevím, jestli autor reportáže na utkání byl. Pokud ano, doporučil bych mu návštěvu odborníka na zrak. Velké problémy jsme měli v útoku, ale obrana rozhodně nepropadla na to, že šanci dostaly všechny hráčky včetně těch úplně nových. Nechyběly bojovnost a zdravá agresivita, které jsem postrádal u útočnic. První venkovní tréninky vypadaly z pohledu útoku solidně, bohužel v zápase jsme určité zlepšení nepotvrdili, což mě mrzí. Musíme se pokusit najít příčinu, aby se něco podobného neopakovalo, protože devět vstřelených gólů je málo. Pochválit musím naši gólmanku, která se do branky vrátila po dlouhých letech a zápas odchytala velmi dobře," hodnotí jarní premiéru trenér Libor Kult. "Večer jsem si vzal do ruky zápis a čekalo mě zajímavé překvapení. Marně jsem v něm hledal jednu hráčku, která i podle webu soupeře nastoupila a dokonce skórovala. Zřejmě nějaká chyba v "Matrixu"," doplňuje ještě.

Sestavy a branky:

SK CHOMUTOV NH "B": Šeflerová - Linzová, Kaiserová, Bednářová, Saloňová, Štěpničková, Rösslerová, Míková - Tesařová, Rybářová 1, Ciganová, Pavlišová 4, Sochorová, Valášková 4.

KNH CHOMUTOV: Chvátalová, Cikánová 3 - Horáková, Šoltésová, Vlachová, Němečková, Uzsáková - Lhotská 7, Sochorová 7, Brejšková 1, Tichá 1.

 

3.4.2014

ŽENY UŽ TRÉNUJÍ VENKU, VYHLÍŽÍ PRVNÍ ZÁPAS

Dlouhé období zimní přípravy pomalu končí, B-tým žen SK Chomutov NH už opustil tělocvičnu jedné z chomutovských základních škol a připravuje se na novém povrchu areálu v Cihlářské ulici. Hrubý dril se mění v pilování systémů a dalších převážně herních věcí. "Se zimní přípravou jsem spokojený. Samozřejmě jsme mohli udělat ještě víc práce, ale myslím, že holky by tvrdily opak a přesvědčovaly by každého, že jsem to s tréninky přeháněl," ohlíží se s úsměvem trenér Libor Kult.

Ten přivítal v kádru několik nový jmen, která mají více či méně zkušeností s národní házenou. "Uvidíme, jak se nová děvčata začlení. Zatím drtivá většina vypadá velmi slibně, možná je to tím, že řada z nich v minulosti národní házenou hrála," vysvětluje kouč týmu.

Vzhledem k radostným povinnostem Vladimíry Thürové, která čeká rodinu, musel být řešen zejména post brankářky. "Pokud jde o doplnění a rozšíření týmu, musím poděkovat vedoucí mužstva a kapitánce. Obě přivedly několik nových tváří do útoku i obrany. Nejvíc jsme museli řešit post brankářky, abychom ideálně jezdili na zápasy se dvěma gólmankami," naznačuje Libor Kult. "Z prvních tréninků mám dobrý pocit. Věřím, že Marta Šeflerová bude přínosem," doplňuje.

Prvním soupeřem B-týmu v oblastním přeboru bude družstvo KNH Chomutov, které sice startuje mimo soutěž, ovšem i tak bude mít zápas nádech derby. Oba celky totiž působí v jednom městě, navíc za hosty velmi pravděpodobně nastoupí několik hráček, jež prošly ligovým týmem SK. "Přiznám se, že nedokáži odhadnout naši formu, protože nám přes zimu chyběla zápasová praxe. Bude to velmi dobrá prověrka naší výkonnosti," konstatuje trenér závěrem směrem k utkání, které začíná v neděli 13. dubna ve 12:15.

26.10.2013

ŽENY "B" SE ROZLOUČILY S PODZIMEM PORÁŽKOU

SK CHOMUTOV NH "B" - BANÍK MOST NH   6:19 (4:8)

V závěrečném duelu podzimní části oblastního přeboru hostil B-tým chomutovských žen na hřišti v Cihlářské ulici, kde byl položen nový povrch, soupeřky z Mostu. Hostující celek si v úvodu utkání vypracoval mírný náskok, který udržoval až do poločasu. Po přestávce mostecké hráčky zpřesnily střelbu a zvýraznily své vedení v jednoznačné vítězství. "Nastoupili jsme v kombinované sestavě, šanci dostaly i méně zkušené hráčky. U některých se projevilo, že na sobě musí ještě pracovat. Bohužel hrubky se nevyhnuly ani zkušeným hráčkám a navíc nás opět trápila střelba. Hosté vyhráli zaslouženě," zhodnotil zápas trenér Libor Kult, jenž dostal do rozhodčího Jezbery červenou kartu.

Sestavy:

SK Chomutov NH "B": Poláková, Thürová - Míková, Rösslerová, Kaiserová - Rybářová 3, Valášková 3, Sochorová, Ciganová.

Baník Most NH: Behinová, E. Trebulová - Bímová 2, Tykalová, Rejnková 6, G. Kortánová, Köhlerová 4, M. Kortánová, Gálová 7, Hlavková, Nebesářová.

 

20.10.2013

ŽENY "B" NEZVLÁDLY DUEL V LOUCE

SK NH LOUKA - SK CHOMUTOV NH "B"    16:10 (8:6)

Záložní tým chomutovských žen zajížděl k předposlednímu utkání podzimní část na půdu soupeře, jehož v prvním vzájemném střenutí v domácím prostředí porazil. Tentokrát se však chomutovským ženám nedařilo. V poločase ztrácel hostující tým dva góly, ale dokázal vyrovnat. V závěru však domácí hráčky střílely přesněji a pohlídaly si vítězství. "Musím holky pochválit, že na začátku druhého poločasu zabojovaly a vyrovnaly, bohužel celkově jsme doplatili na naši dlouhodobou slabost, kterou je střelba. Navíc jsme neuhlídali domácí střelkyně z delší vzdálenosti," okomentoval utkání trenér Libor Kult.

Sestavy:

SK NH Louka: Češková, Dubová - Kratochvílová 8, Hovorková 1, A. Steinerová, M. Steinerová 2, M. Kristlová, Zachová, K. Kristlová 5.

SK Chomutov NH "B": Thürová - Míková, Rösslerová, Štěpničková, Bednářová, Kaiserová - Rybářová 1, Valášková 2, Pavlišová 7, Marková.